Zlatá podkova 2020

106008454_267393761015574_7744590902985975557_n-scaled-e1593453446780-781x512

Zlatá podkova v Lošticích v roce 2020 byla dlouhou dobu pro nás všechny velkým otazníkem. Stálo před námi spoustu otázek, které bylo potřeba rozhodnout, mezi hlavní patřili:

1) koronavirus a s ním spojené omezení,

2) nedostatek lidí na přípravu,

3) počasí (závodiště sušíme a vyhlídky na pěkné počasí nikde).

JENŽE v okolních oddílech a především v tom našem jsou neuvěřitelně hodní a pracovití koňáci i s rodinami, kteří nám nabídli pomoc s přípravami a tým z Nových zámků mi přislíbil pomoc i s organizací závodů samotných. Takže bych hned v úvodu Vám všem moc ráda poděkovala, protože jste všichni úžasní a bez vás všech by to nešlo. Dále bych ráda vyzvedla práci kluků z ustájení a to Janu Ondruškovi, Vladimírovi Saparovi a Adamovi Heidenreichovi za skutečně velmi dobře zvládnutou neděli. Všichni z Vás pracujete za dobré slovo a pocit z dobře odvedené práci a my Vám za to děkujeme.

     Naštěstí ve správný čas vláda začala uvolňováním opatření spojených s koronou, počasí nic moc, ale hlavní louku se nám podařilo usušit. Takže jsme se rozhodli a riskli to.

Každý rok máme díky rodině Kočí nové překážky a i letos se Filip vytáhl. (Ačkoliv jsme říkali, že nic nového se stavět nebude, protože spoustu skoků potřebovalo opravit), vznikl krmelec, dvě nové bedny  a  dokonce jeden nový skok vyrobila i rodina Běhalova. Vzhledem k očekávanému mokru jsme rovnou z kurzů vynechali starou vodní kombinaci.

Zlatá podkova byla v duchu zázraku. Jako by nad námi stáli andělé strážní.

Celá ČR prakticky plavala, všude vydatně několik dní pršelo a nikdo s přijíždějících nevěřil, že se závody neruší. Závodiště bylo korektní, ale dostat se k ustájení autem bylo nad lidské síly.

 Všude kolem nás lilo, ale nad Lošticemi byla kapsa, které se vydatné deště i přes strašné předpovědi do soboty vyhýbaly. Ze 178 přihlášených nakonec odstartovalo 158 dvojic. Drezurní zkoušky i parkury se obešli bez pádů a zásahu zdravotnického a veterinárního dozoru. Sobotní maraton probíhal na třech obdélnících a dvou parkurech, kupodivu na dobrém povrchu.

    Večer TD Milan Theimer spolu  s hl.rozhodčí  Kamilou Vaňkovou prošli tratě a domluvili jsme se, na skocích které se vynechají pokud začne pršet, s tím že kontrola tratí proběhne ještě ráno. Bohužel pršet v noci začalo, takže došlo k vynechání 1 kombinace (cofi), bulfinče a rampy. U některých soutěží se zkrátili tratě u jiných se udělal povinný průjezd a všem se snížila tempa. Ranní déšť pár startujících odradil a někteří se z krosů odhlásili. Nejhorší podklad byl na opracovišti, ale umožnili jsem opracování na pískové jízdárně u stájí, dále po zpevněných cestách okolo závodiště a cvičné skoky se daly i do prostoru před startem, bohužel víc už jsme pro hladký průběh udělat nemohli.

     I přes nepřízeň počasí dvojice podávali neuvěřitelné výkony. Žádné velké problémy na trati, žádné hrůzostrašné pády a nevím o tom, že by bylo nějaké zranění. Kupodivu pády, které jsme zaznamenali, nebyli z důvodu špatného počasí nebo terénu.  Sanitka opět ze svého stanoviště nevyjela. Bylo pěkné sledovat radost a rozzářené spokojené tváře po dojetí krosu.

Závěrem musím říct, že ač jsem to vůbec nečekala a měla jsem velké obavy, byly tyto závody jedny z nejvydařenějších. Měli jsem výborný tým, který pracoval na plno a jezdci a koně podávali vynikající výkony. Nemá dojem, že by se něco zásadně nepovedlo, ale samozřejmě je mnoho detailů, které příště musíme vychytat. 😀

      Ještě bych ráda touto cestou poděkovala SPONZORŮM a těm, kteří pomáhali tyto závody připravit. Bez Vás bychom ZLATOU PODKOVU neuspořádali.   

                               Za Jezdecký klub Loštice Simona Heidenreichová

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on print
Share on email