Zlatá podkova – 39. ročník (2016)

Radka Dvořáková se s koněm Damila stala další vítězkou kvalifikačního kola Zlaté podkovy v disciplíně všestrannost. Tato soutěž byla zároveň nejtěžší zkouškou v rámci dvoudenních závodů, které se ve dnech 18. – 19. června konaly v Lošticích.

V rámci soutěží všestrannosti se konaly tradiční soutěže při Zlaté podkově. V nejtěžší zkoušce Zlaté podkovy na úrovni CNC1* zamíchala pořadím nejvíce terénní jízda. Penalizaci za čas se nevyhnula ani pozdější vítězka Radka Dvořáková. S koněm Damila však vedle dobrého výkonu v drezurní zkoušce předvedla bezchybný parkur, a to jí nakonec vyneslo těsné vítězství před domácím Radko Heidenreichem s Tiksi SŠTZ Mohelnice. Elitní trio uzavřela Jana Höcková s Pippa Fun.

V soutěži Stříbrné podkovy se nejvíce dařilo Jaroslavu Hatlovi, který zvítězil s koněm Ballymurphy Mark (43,59) a druhé místo uhájil s Big Berry (46,70). Na třetí místo se vyhoupl Antonín Vrtek s Dallas 1 (49,94).


Loštice hostí šestou Zlatou podkovu ve všestrannosti

Již šesté kolo seriálu Zlatá podkova ve všestrannosti se odehraje 18. – 19. června v Lošticích. Zájem o loštické military je velký. Navíc den před samotnou Zlatou podkovou zde jede také Kritérium mladých koní.

V pátek 17. června začne loštický všestrannostní mítink soutěžemi pro mladé koně. Vzhledem k velkému zájmu o starty ve Zlaté podkově, která následuje, rozhodl pořadatel, že Kritérium mladých koní zkrátí do jednodenního formátu.

Od soboty se pak budou konat soutěže v rámci Zlaté podkovy. Na programu je kromě hlavní túry také Bronzová a Stříbrná podkova či Soutěž nadějí. Ve Zlaté podkově se potká výborná konkurence. Na startu nemůže chybět domácí Radko Heidenreich a Tiski, dvojice, která v roce 2015 vyhrála finále celého seriálu. Dorazí také Antonín Vrtek a Stanislav Vrtek. Soutěžit budou i Radka Dvořáková, Eliška Orctová nebo Jana Höcková.